Vyberte stránku

Není žádným tajemstvím, že jsou zelené potraviny nejlepší světové kvality (zelenáče) cestou ke zdraví. Můj příběh je toho krásným příkladem.
Teď se však zaměříme na jinou stránku věci.

 

Aneb kam až využití zelenáčů sahá a čím nám ušetří

Jako první na sobě nejspíše každý po čase poznáme, že ušetříme za drogerii – zdravější pokožka, vlasy, nehty i zuby přinášejí mladistvější vzhled a nepotřebují tolik zásahů z venčí. Na otázku „Za jak dlouho se projeví pozitivní účinek?“ odpoví zkušenosti lidí na FB.

Můžeme například nahradit soli do koupele. Při opalování nemusíme používat chemické přípravky, vyživené kůži postačí jen přírodní kokosák. Čisté tělo nezapáchá a tak se stačí umýt běžným mýdlem. Nepotřebujeme spreje do bot a doplňky proti zápachu z úst. Vlasy se tolik nemastí a tak opět stačí běžné mýdlo, třeba i doma vyrobené. Rány se při namazání rozdrcenou chlorellou lépe hojí a nezanechávají takové jizvy. A spousty, spousty dalšího.

Návody jak např. na pleťovou masku nebo oční a nosní kapky už najdeš přímo na FB. Najdeš tam i zkušenosti jak na bradavice, popáleniny, bodnutí hmyzem, hemeroidy a další.

 

Zlepší zelenáče zdraví i domácím mazlíčkům?

Traviny i řasy jsou základem potravinového řetězce – není tedy nikoho, ke komu by si nenašly cestu.
Obsahují vše potřebné a tak lze ušetřit za drahé granule a veterináře.

Mám to osobně ověřeno. Když nám veterinář chtěl kvůli dysplazii utratit čtvrt roční fenu ovčáka, začali jsme ji dávat chlorellu, mladý ječmen a BARF granule. Dnes má fena dva roky a k veterináři jsme už nemuseli. A já si tak opět ověřil, že prevenci není dobré podceňovat. Kdybychom ji dávali kvalitní stravu od malička, nemoc by se vůbec nemusela projevit.

Desítky dalších zkušeností se zvířátky již najdeš opět na FB a zde je shrnutí.

PS: stejnou péči si zaslouží i Tvé rostlinky. Jen pozor na plazivky, často pak obmotají místnost dvakrát dokola :D. Ale za tu zářivější zelenou a celkově krásnější vzhled to stojí. A jak se projeví při kvetení…radost pohledět ^_^

 

A když se vrátím k nám lidem

Spočítal jsi si někdy celkové náklady za nemoc? Nemyslím jen otravné a často bolavé dny v posteli. Ale…

Kolik je tam cest k doktorovi – kolik se projede benzínu? Kolik to cestování a čekárny u doktora vezmou času? Kolik pak stojí léky, kapky do nosu, kapesníčky, atd.? Kolik stojí náprava střevní mikroflóry (a tím snížená imunita) po antibiotikách? Kolik pak zabere celková rekonvalescence do plné formy? Kolik tratíme na neschopence či paragrafu (popř. dovolených)?
Kolik to vše skutečně stojí času, peněz, strachů, nervů, radosti…?

Když přichází únava, slabost, špatná nálada, nachlazení atd., prostě a jednoduše si stačí zavčasu navýšit dávky zelenáčů a všem těm komplikacím se s radostí vyhnout. Šetřením na prevenci dáváme vydělat doktorům :).

Pokud máš další tipy, budu moc rád, když mi je napíšeš.

 

 

Pojďme se na to podívat i z jiné stránky ^_^

V mém případě, při dvojnásobném dávkování, které mě doslova zbavilo civilizačních onemocnění (údajně nevyléčitelných), vyjdou zelenáče na círka 111 Kč za den.

I kdybychom zůstali u této ceny – je to velká investice za zdraví, lepší náladu, více energie, kvalitnější učení, výkonnější sportování, pravidelné vyprazdňování…?

Spíše je otázkou – Je potřeba počítat s celou částkou?
Čti dál a uvidíš 🙂

 

Když jsem se podíval na svůj jídelníček, zjistil jsem zajímavé věci:

Zelené potraviny jsou potraviny 🙂
Tímto nahrazují určitá jídla. Třeba svačinky.

Zelenáče dodávají mému tělu velké množství živin
Díky tomu mám menší potřebu jíst. Navíc nemám tolik chutě na různé nezdravé sladkosti, bílé pečivo, fast food a takové ty svačinky na chuť. Tím za měsíc ušetřím poměrně velkou sumu. Ono vyživené tělo nemá potřebu si volat chutěmi o pomoc :).
Proč máme často po jídle chuť na sladké?

Zelenáče čistí střeva
Vyčištěná střeva pracují lépe a vstřebají více živin. O to méně potřebuji jíst a tak opět klesá cena při nákupu potravin. A nebo si mohu dovolit kupovat menší množství, ale za to kvalitnější stravy.

A jak už jsem psal – díky zelenáčům jsem já i rodina zdravější, šťastnější a výkonnější
Máme dost sil, chuti i času užívat si na zahrádce i zahradě. Aneb pěstovat si vlastní jídlo je jako tisknout si vlastní peníze. A také si můžeme něco přivydělat bokem – třeba různou výpomocí či tvořením a bavením se.

A to je jen pár příkladů, jak nám zelenáče šetří, často až na nulu ^_^

 

 

Je tu však i další stránka věci – příležitost „Poslat to dál“

Dlouhou dobu jsem zelenáče užíval jen pro vlastní potřebu. A lidé si všímali změn – stával jsem se živější, šťastnější, no prostě zdravějším člověkem :).
Přirozeně mě těší přátelům doporučit to, co mně samotnému prospívá. A zde je možnost za to být i velkoryse odměněn a získat tak prostředky a čas věnovat se své rodině, koníčkům a své vizi.

Co vše příležitost „Poslat to dál“ přináší, najdeš v článku:  Cesta ke zdravé a soběstačné RODině

 

 

Když to shrnu:

Máme tu vnitřní i zevní užití, využití u zvířátek i rostlin. Možnost podpořit druhé a nakonec i seberealizaci s krásným příjmem ^_^

 

Pokud Tě to zajímá více do hloubky, můžeš si požádat o konkrétnější informace.