Vyberte stránku

Jsme v Česku. Málokdo zde vyrostl s palčivou touhou stát se podnikatelem.

Nemáme moc seriálu ani filmů, které by byly plné šťastných charakterních hrdinů – podnikatelů.

Jak se na to dívám já (aneb jak bych se s tebou bavil u čaje) ?

Léta mi mlátili do hlavy: „Když se budeš dobře učit, získáš dobrou práci – budeš někdo“.

Teď ale přichází na lámání chleba.

Jak to máš ty? Je pro tebe důležitější, kým budeš (co budeš dělat) – nebo to, jak budeš žít? Jak moc počítáš s tím, že pracovní činností si volíš hlavně život, který k ní patří?

Třeba Jan – chtěl být někdo a pomáhat lidem – rozhodl se, že bude doktor. Strávil několik desetiletí urputným šprtáním. Zarámoval si svou fotku s plackou na hlavě, roličku papíru v ruce a kruhy pod očima. Pár let dělal levnou pracovní sílu (vznešeně tomu říkají atestace). A vděčen rodičům za statisíce, kterými jej udrželi při skromném studentském životě, nastupuje svůj vytoužený pracovní poměr.

Rodiče se dmou pýchou, písmenka před jménem krásně zvoní…

Budík ve 3:30 ráno už zas tak líbezný zvuk nemá – zvlášť proto, že ohlašuje rytmus zbytku života…S představou, že když mu bude něco přes 70 let, bude mít možnost si přispat a taky dostane celou 1/3 platu, se to určitě snáší mnohem lépe…

Jsem rád, že existují lidé, kteří se pro tuto cestu rozhodli a vážím si jich vždy, když využívám jejich služeb. Vím však, že oni byli v „ordinaci“ dávno přede mnou a zůstanou tam dlouho poté, co já už si budu zase s něčím hrát…

Jsem velmi vděčný, že já takto žít nemusím, můžu vydělávat násobně více a prozkoumávat všechny barvy života. A přitom taky pomáhat druhým.

Víš co chceš dělat?

Já jsem nikdy neměl jasno v tom, co chci dělat – jako malý jsem žil v tom, že budu pilot – s naivní představou, že si prostě budu lítat, kdy chci a kam chci.

Nestal jsem se pilotem. Už nejsem naivní a vím, jak život pilotů vypadá.

Jsem podnikatel 2.0 v síti JUST GONDEK.

Tady není životní svoboda snovou naivitou, ale pragmatickou skutečností.

Jestli je pro tebe důležitější status, smekám. Přeji hodně štěstí a rád někdy využiju tvých služeb (zvlášť pokud tě bude opravdu bavit je poskytovat).

Třeba si k tobě zajdu do kavárny, nechám se namasírovat, nebo si opravit smlouvu na koupi domu. Pak si půjdu zase hrát J

Pokud máš život rád natolik, že je pro tebe důležitější než jakýkoli status, je podnikání 2.0 právě pro tebe.

Just do it!

A na kávičku můžeme jít spolu…

AUTOR:

LUKÁŠ GONDEK